14 januari 2012

I prefer winter and fall, when you feel the bone structure of the landscape - the loneliness of it, the dead feeling of winter.  Something waits beneath it, the whole story doesn't show.  ~Andrew Wyeth~

“Hoe was je kerstvakantie?” “Er lag geen sneeuw!”, dit was een uitspraak die ik hoorde, gevolgd door een teleurgesteld gezicht. Nee, dat klopt, er lag inderdaad geen sneeuw. Dit vind ik zelf toch eigenlijk wel gek om te bedenken. Vorig jaar lag er zoveel sneeuw, dat ik meerdere keren vast kwam te zitten en niet op een normale manier mijn plaats van bestemming kon bereiken. Stiekem, als ik heel eerlijk ben, houd ik dan ook niet zoveel van sneeuw. Ik heb een hekel aan bevroren tenen, zere oren, treinen die niet rijden, uitglijden en op mijn neus vallen en de kou die zo erg is dat je er elke keer als je naar buiten moet, er al van te voren tegenop ziet.

Toch heeft de winter ook een aantal bijzondere en leuke dingen: Sinterklaas, Kerst, lekker eten, soms sprookjesachtige taferelen, warme chocolademelk, verassende acties van Ichthus Wageningen en nog veel meer! Na de kerstvakantie hebben we met zijn allen dit nieuwe jaar als vereniging mogen inluiden. We hebben samen gebeden en gezongen en hierna hield onze voorzitter een speech en hebben we getoast. Geen betere manier om het nieuwe jaar te beginnen lijkt mij!

De winter is dan ook een tijd om soms even lekker binnen tot jezelf te komen en na te denken. Dingen af te sluiten en nieuwe voornemens en plannen te maken. Soms lijkt de winter koud en dood, alle bomen zijn kaal. Toch zullen er in het voorjaar weer nieuwe knoppen aan de bomen komen, maakt alles weer een frisse start. Juist die afwisseling van seizoenen, maakt het jaar bijzonder en geeft mij tijdsbesef. Ook als bestuur zijn we volop bezig met vooruit te kijken. Momenteel zijn we aan het zoeken naar een nieuw bestuur. Nu weten jullie als vereniging nog niet hoe dit zal aflopen, wie dit zullen zijn, maar als het straks voorjaar is, wordt alles onthuld. Zij nemen het stokje over, beginnen een nieuw hoofdstuk.

Tegelijkertijd zijn wij als bestuur bezig met de tweede helft van ons verhaal. De halfjaarlijkse evaluatie is gestart en we maken nieuwe plannen. Zo hebben we alweer onze eerste bv’s achter de rug en mochten we vast nadenken over de 40-dagen. Ik ben erg benieuwd naar deze komende periode.

Ik hoop dan ook dat iedereen tot rust heeft mogen komen in de kerstvakantie, heeft mogen genieten. Nu
beginnen we aan het tweede halfjaar. Januari mag misschien soms koud zijn, maar ik kijk uit naar wat er straks uit de koude grond ontspringt. Dat we samen mogen ontdekken hoe de rest van het verhaal gaat…

Roos Bouwman – Secretaris der C.S.V. Ichthus Nijmegen

logo_ichthus_nijmegen

Shoutbox!

Laatste bericht: 23 uren, 38 minuten geleden
  • MirjamD: @Annemarie: haha, rekenen kunnen ze iig goed ;-) Zo te horen ben je al aardig ingeburgerd :)
  • Annemarie: @MirjamD nee ze leren het idd niet goed. Maar deze week bv. 2 vrije dagen en volgende week geen, is gemiddeld toch 1.
  • HannekeE: vandaag voor 19 uur bedoel ik. Ik weet niet zeker of ik er ma avond ben nl...
  • HannekeE: Morgenavond ben ik er niet. Zal ik hem voor 19 uur langsbrengen?
  • HannekeE: ik bedacht me ook net dat jij die nog terug moest krijgen
  • Jop: @HME: ben jij maandagavond rond half 8 thuis? Kan ik dan mijn pompie ophalen? ;-)
  • HannekeE: @Jeroen, op fb stond dat Ada om een uur of 7, 8 wilde beginnen. Veel plezier! :p
  • MirjamD: @Annemarie: oeh, dan was dit Franse mannetje niet eerlijk ;-) Dat geloof ik zeker! Er zijn ook Nederlanders die wel Frans kunnen ;-) Maar vd 15 die ik tegen kwam sprak er 1 een heel klein mini beetje Engels. Toch was t leuk! Hij zei wel dat ze t eigenlijk niet leren.
  • Jeroen: @Ada: Klinkt goed, zo'n spelletjesavond, hoe laat wou je beginnen?
  • Annemarie: ja, zo ongeveer. alleen komende week 5 dagen werken...en hé, er zijn ook fransen die wel engels kunnen hoor!
  • MirjamD: @Annemarie: ieder week toch min. 1 dag? (vgm probeerde een Fransman dat gister in z'n beste Engels uit te leggen :p)
  • Annemarie: in Frkr is mei de beste maand qua vrije dagen (+ de maand met minste stakingen omdat ze toch al veel vrij hebben)
  • Ada: Vanavond spelletjes avond bij mij!!! Who is in?
  • Mayke: :)
  • Lieke: Tof dat het mooi weer was daar! Ik ben een miiiini beetje verkleurd. Mn armen zijn iets bruiner dan m'n benen, wat een wonder :p En je ziet m'n schoenomtrek op m'n voet, hihi :)
  • Nina: jaaa wat een chilliebilliedagje met ubermooi weer vandaag! (: i like!
  • Mayke: nou, maar hier was het anders vandaag ook best lekker hoor :) (vast niet zoals daar, maar toch), picknicken en buitenluchtdienst houden en dan zonnen in een t-shirtje is echt chill :) (en lieke, ben je ondanks jou onvermogen om bruin te worden een beetje bijgekleurd? :) )
  • Margré: jaloers!!


C.S.V. Ichthus Nijmegen

p/a Roos Bouwman
Burghardt van den Berghstraat 10
6512 DL Nijmegen

Giro: 9355824